Alt

З кінця лютого 2022 року в Кам’янському діє Центр допомоги та логістики «Паляниця», який займається допомогою вимушеним переселенцям. Коли діяльність Центру значно масштабувалася, команда заснувала Благодійний фонд «Осоння України» та розширила напрямки допомоги.

На додаток до допомоги переміщеним особам, яка залишилась в центрі уваги «Паляниці», фонд «Осоння України» зосередився на допомозі Збройним силам України. Щодня десятки волонтерів Фонду, збирають необхідне обладнання та відправляють його на фронт.

Захисники отримують від волонтерів найнеобхідніше: тепловізори, прилади нічного бачення, тактичні окуляри, лопати, пауербанки, різноманітні гаджети, такі як планшети та телефони, а також одяг та спальні мішки.

Alt
Alt

Відправляють на фронт і їжу, яка допомагає воїнам підтримувати форму та бойовий дух. Завдяки гуманітарній допомозі, яку нам надсилають з усього світу, бійці отримують прості, проте поживні продукти: консерви, печиво, цукерки, розчинні напої. Щомісяця ми робимо до 40 таких відправок для військових.

Також волонтери «Осоння» взяли на себе задачу пошуку автомобілів для ЗСУ. Вони збирають гроші, після чого знаходять доступні за ціною машини в Німеччині, привозять їх до України, ремонтують (для цього задіяні вже три станції технічного обслуговування) та передають на фронт під запити конкретних підрозділів чи бійців.

За місяці війни ми вже передали на фронт 35 автомобілів. Тепер вони працюють на нашу перемогу, щодня рятуючи життя та виконуючи важливі логістичні задачі. Ми уважно стежимо за експлуатацією кожного з переданих авто, тримаємо зв’язок з захисниками та ремонтуємо машини за необхідності.

До своєї діяльності ми регулярно додаємо нові напрямки. Так, вже більше місяця ми друкуємо на 3D-принтерах перископи та деякі необхідні на фронті деталі. Це не одиничне, а масове виробництво: вже передано дві партії, які активно використовуються.

Нарешті, ми допомогаємо лікарням у Кам'янському (8 лікарня) і Дніпрі (4 лікарня) медичними засобами. Також ми постійно співпрацюємо з госпіталями, де лікують поранених.

Alt
Alt

Загалом до роботи Фонду залучені сотні людей. Це не лише волонтери, що розподіляють гуманітарну допомогу, а й спеціалісти. Серед них — майстри СТО, що ремонтують машини, маляри, які їх фарбують, будівельники та фахівці IT-сфери котрі шукают обладнання та забезпечують друк на 3D-принтерах необхідних деталей.

Для того, щоб благодійний фонд міг ефективно працювати, потрібен постійний потік коштів. Для цього волонтери встановлюють партнерські відносини з українськими діаспорами по всьому світу, представники яких мають змогу та бажання допомогти батьківщині.

Ми впевнені, що лише співпраця допоможе нам досягти головної мети — перемоги у цій жорстокій та несправедливій війні.